Loading, please wait ...
MESSAGE
 
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Mohlo by vás zajímat

Vaše karta na nás platí

Od července 2016 rozvíjí Dopravní podnik Ostrava projekt využívání bezkontaktních platebních karet ve vozidlech MHD. Ostrava se tak stala prvním městem v ČR, kde můžete ve všech vozidlech zaplatit kartou.

 

Platba kartou je pro cestující výhodnější a snadnější. Systém nevydává žádné papírové jízdenky, protože sám v průběhu celého dne vyhodnocuje nejlepší variantu jízdného, a tu stáhne držiteli karty z účtu. Cestující se tak nemusí vůbec orientovat v cenách a druzích jízdného. Stačí při jízdách městem přikládat kartu a systém na závěr dne porovná cenu jízdenek za jednotlivé jízdy a cestujícímu účtuje buď částku nižší, nebo maximálně 80 Kč (cena 24hodinové jízdenky).

 

Zájem o bezhotovostní platby kartou mezi cestujícími Dopravního podniku Ostrava roste. Každý měsíc stoupne počet „pípnutí“ o 20 tisíc. DPO proto tento projekt rozšířil o funkce dokupování jízdenek pro spolucestující, psa nebo zavazadlo, a také možnost nechat si na bankovní platební kartu nahrát dlouhodobou jízdenku.

 

Nyní je tedy možné zakoupit přímo ve vozidle pomocí bezkontaktní platební karty až další 4 jízdenky. Pro dospělé spolucestující 45minutové přestupní jízdenky za 20 Kč, a dále zlevněné jízdenky pro děti ve věku od 6 do 15 let, psa nebo zavazadlo za 10 Kč.

 

Na svou platební kartu si také již můžete registrovat dlouhodobou jízdenku. Hlavní výhoda oproti ODISce je, že nemusíte čekat 3 týdny na výdej karty a je to bez poplatků. Kartu je nutné nejdříve registrovat v e-shopu www.karta.dpo.cz. Potvrzení registrace proběhne do 24 hodin, a pak už si můžete jednoduše, také přes e-shop, ke své bankovní kartě zakoupit jakoukoliv dlouhodobou jízdenku od 7 dnů po 365denní jízdné.